Ako sme sa dostali k tejto úchvatnej trvalke?

Ako sme sa dostali k tejto úchvatnej trvalke?

Keďže ja som aj som milovníčkou levandule, vysadili sme menšie políčko tejto nádhernej aromatickej rastlinky. Levanduľa lekárska – nestala sa iba krásnym doplnkom nášho sadu, ale využili sme ju aj ako jednu zo základných príchutí do domácich sirupov. Spočiatku sme nimi obdarúvali iba známych, ale zožali taký veľký úspech, že sme výsadbu nakoniec rozšírili. A teraz  nás vďaka tomu počas letnej sezóny navštevuje veľa milovníkov levandule, ktorí si svoje portréty zvečnia a uchovajú na fotografiách v tomto nádhernom poli. 

Očarila nás jej farba, vôňa, úžitok a  vysadili sme ju aj pre naše včielky. Milovníci levandule si u nás počas jarnej sezóny nájdu sadenice levandule lekárskej.

Cez letnú sezónu si môžeš prísť zakúpiť naše domáce levanduľové sirupy, ktoré ťa osviežia v limonáde v tieto horúce dni. Sirup je vhodný aj na dochutenie alebo ozdobu zmrzlinových pohárov, waflí, lievancov, zákuskových alebo tortových plniek a iných dobrôt. Levanduľový sirup má nezameniteľnú chuť aj vo víne a od pánov máme tip – do piva 🙂

Sirup pripravujeme z čerstvej levandule ku ktorej pridáme len cukor a kyselinu citrónovú. Je bez farbív a dochucovadiel má úžasne plnú levanduľovú vôňu aj chuť.

Levanduľa lekárska

Môžete sa tešiť aj na vrecúška plnené sušenou levanduľou a levanduľové kytice. Počas kvitnutia, po dohode, si môžete prísť k nám nastrihať levandulu lekársku.


Tak neváhajte a príď nás navštíviť do nášho Ekosad-u. 🙂

Značky: Levanduľa
Zdieľať

Pridajte komentár