Starostlivosť o čučoriedky kanadské na jar

Starostlivosť o čučoriedky kanadské na jar

Jarný rez čučoriedok kanadských

 

 

Prvé roky po výsadbe vykonávame výchovný a zdravotný rez čučoriedok kanadských. Jarným rezom odstraňujeme choré, uschnuté, zmrznuté časti a slabé výhonky. Neskôr striháme staré konáre a krík sa snažíme zmladiť a presvetliť zvnútra. Vhodný termín rezu je predjarné obdobie.

Rez čučoriedok kanadských – VIDEO

 
 

 

Na jar nezabudni navrstviť na povrch štiepku z ihličnatých drevín. 

Napomáha udržiavať nielen optimálne kyslé pH, ale zadržiava aj vlahu v pôde. Avšak nemôžeš použiť štiepku z listnatých stromov, nakoľko by si zmenil pH pôdy smerom k neutrálnej až zásaditej. V takej pôde čučoriedky kanadské nerastú.

POZOR! Zákazníci nám často rozprávajú, že prisypú hrabanku z lesa. Tú neodporúčame, nakoľko sa v nej môžu nachádzať rôzne plesne. Tak isto aj v kôre, ktorá sa dá bežne zakúpiť.
 

My sme oslovili priamo firmu, ktorá sa venuje štiepaniu dreva a do našej ponuky sme zaradili kvalitnú, čisto prírodnú, nefarbenú drevenú štiepku z mäkkého dreva.

Chcel by si rozšíriť svoje čučoriedkové políčko? 🌱💙

Či už pre svoje detičky, vnúčatá, alebo len tak pre chuť a svoje zdravie?

Navštív nás! Radi ti vysvetlíme starostlivosť o čučoriedky kanadské, tak isto odídeš od nás s kvalitnými sadenicami, rašelinou, štiepkou a hnojivami na čučoriedky kanadské.

Predaj na jar – osobný odber v Dolnej Breznici, okres Puchov.

Po tel. dohovore: 0948 881 446

 

Zdieľať

Comments (2)

  1. Diana

    Dobrý deň chcem sa opýtať ak mám hnojivo granulove na čučoriedky a na obale píšu že 60g na jeden koreň – mne sa to zdá dosť. No nikdy neviem kedy presne ho mám aplikovať teda to hnojivo. Kedy a koľko krát ročne. Viete mi poradiť? Ďakujem s pozdravom Vidova

    • admin

      Dobrý deň prajem, nemáme informáciu, aká veľká je vaša čučoriedka a aké je to presne hnojivo. Radi Vám odpovieme, keď nám doplníte tieto informácie aj s fotkou čučoriedky na mail: ekosad.cucoriedky@gmail.com Prajem pekný deň. Veronika

Pridajte komentár