Prečo práve čučoriedka kanadská?

Prečo práve čučoriedka kanadská?

Plody čučoriedok sa právom zaraďujú medzi jedno z najzdravších ovocí. Obsahujú vitamíny v podobe kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej, niacínu, vitamín A, B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B6, C, E a K), minerálny látky a to predovšetkým vápnik, draslík, železo, zinok, fosfor, meď, horčík, mangán, selén, sodík a vysoké množstvo betakaroténu a pektínu. Ich modrofialové sfarbenie je znakom vysokého antioxidačného účinku.

 

U nás si môžeš rezervovať čerstvé plody čučoriedky kanadskej – tu.

 

 

Čučoriedky majú mimoriadne priaznivý vplyv na ľudský organizmus, zvyšujú obranyschopnosťposilňujú imunitný systém, spomaľujú proces starnutia, zlepšujú pamäť, dodávajú životnú energiu a odbúravajú stres. Priaznivo pôsobia pri tráviacich ťažkostiach, liečbe srdcových a cievnych ochorení, respiračných ochoreniach, zápaloch močových ciest, čistia krv, zlepšujú krvný obeh a transport živín v tele.

Taktiež zlepšujú zrak, znižujú riziko vzniku rakoviny, prinášajú úľavu pri kŕčových žilách a tiež pomáhajú pri liečbe cukrovky, reumatizmu, dny, cholesterolu a sú pomocníkom pri diétach. Pôsobia protizápalovo, majú dezinfekčný účinok, upokojujú nervovú sústavu, miernia bolesti a ochraňujú pred infekciami a zápalmi ústnej dutiny, ale sú tiež vhodné aj pri ochoreniach kože a dokonca pomáhajú fajčiarom pri odvykaní.

Sú nielen zdraviu prospešné ale aj výborne chutia a preto sme si čučoriedky zamilovali aj my. Ochutnaj ich čerstvé, zavárané, sušené ale aj v našom výbornom čučoriedkovom sirupe.

 

 

 

Chcel by si aj ty  pestovať čučoriedky kanadské? 🌱💙

Či už pre svoje detičky, vnúčatá, alebo len tak pre chuť a svoje zdravie?

Navštív nás! Radi ti vysvetlíme starostlivosť o čučoriedky kanadské, tak isto odídeš od nás s kvalitnými sadenicami, rašelinou, štiepkou a hnojivami na čučoriedky kanadské.

Predaj na jar – osobný odber v Dolnej Breznici, okres Puchov.

Po tel. dohovore: 0948 881 446

Značky: čučoriedky
Zdieľať

Pridajte komentár